Strevelinsvej 12 DK-7000
Fredericia, Denmark
INOXPA tilbyder en række komponenter, udstyr og komplette løsninger til fremstilling af produkter til farmaceutisk-, kosmetik-, rengøringsmidler- og finkemikalieindustrien.
INOXPA tilbyder sin erfaring til virksomheder i denne sektor og assisterer dem i deres projekter for nye anlæg eller optimering af allerede eksisterende installationer. Dette sikrer en pålidelig, sikker og effektiv produktion af høj kvalitet og forhindrer krydskontaminering.
I hovedkvarteret i Banyoles (Spanien) findes et pilotanlæg, som kontrollerer, at de tilbudte udstyr og systemer er egnede og effektive til fremstilling af de ønskede produkter.
For at vise potentialet er kataloget og websektionen, der vedrører denne sektor, blevet fornyet og viser de forskellige former for udstyr og komplette løsninger, der tilbydes til fremstilling af lægemidler, opløsninger, cremer og andre produkter relateret til farmaceutisk- og kosmetikindustrien.

 
                                            Vi præsenterer Partner Portalen – en platform designet til at gøre tovejskommunikationen mellem kunder og INOXPA nemmere.
 
                                            UltiLobe er den nye generation af hygiejnisk designede lobepumper, der udvider INOXPA's sortiment af positive fortrængningspumper.
Pumper 
                                            Hos INOXPA har vi i årevis tilbudt komplette og skræddersyede løsninger, der tager sig af hele ingeniør-, automatiserings- og monteringsprocessen.
Udstyr